بررسي كاربرد شيشه هاي رنگي
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰:۱۲| بازدید: | نویسنده مينا كريمي | نظرات (0)

استفاده از شيشه رنگي در طراحي اين اجازه را مي دهند كه با استفاده از نورهاي طبيعي و مصنوعي، بتوانيم در بازه هاي مختلف زماني رنگ هاي متفاوتي در محيط داشته باشيم. 

شيشه رنگي در معماري ايراني جايگاه قابل ملاحظه اي داشته اند و علاوه در بناهاي مشهور در ساير ساختمانها نيز استفاده مي شده اند.

[تصوير:  4375.jpg]

اما متاسفانه در معماري امروزي، شيشه هاي رنگي تقريبا بدون استفاده مانده اند و در كمتر پروژه اي از آنها استفاده مي شود. اين در حالي ست كه استفاده از شيشه هاي رنگي علاوه بر زيبايي، اثرات روانشناختي قابل ملاحظه اي هم دارند. در اين زمينه مي توان يكي از شاه نشين هاي خانه طباطبايي ها در كاشان را مثال زد كه استفاده از شيشه هاي رنگي در پنجره باعث شده است كه در بازه هاي متفاوت و با تغيير زاويه خورشيد يكي از رنگ هاي پنجره، رنگ غالب اتاق باشد. به عنوان مثال در هنگام ظهر رنگ غالب قگذرواژه است كه سبب افزايش اشتها مي شود. در بعد از ظهر رنگ بنفش غالب مي شود كه سبب فراري دادن حشرات از اتاق ميشود (به علت اينكه حشرات چشم مركب دارند) و بدين ترتيب حشرات مانع استراحت بعد از ظهر ساكنين نمي شدند. از ديگر نتايج مثبت شيشه هاي رنگي مي توان به ايجاد احساس آرامش و رفع تنش هاي محيطي اشاره كرد.

كاربرد شيشه هاي رنگي:
 از كاربرد هاي پيشرفت تكنولوژي استفاده از شيشه رنگي  زيبايي در دكوراسيون و طراحي هاي داخلي و بيروني حتي در نماي ساختمان ها در همه نوع مكاني از جمله منازل، ساختمان هاي اداري و تجاري، شركت ها و سازمان ها، مدرسه ها، كلينيك ها و ساختمان هايي از اين نوع مي باشد .
منبع:شيشه رنگي

برچسب‌ها: شيشه رنگي،

[ ]

:: مطالب مشابه
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 52
بازدیدکنندگان دیروز : 19
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 5074
دیگر موارد